نمایش محتوای سبز

1401/8/30 - 5:12
در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره فانوس:
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس: بیان حماسه‌های جاودان دفاع مقدس از اهداف مهم جشنواره فانوس است
امیر سزاوار با اشاره به رقابت هفت هزار و ۲۷۳ اثر در بخش استانی این جشنواره گفت: در آیین اختتامیه جشنواره از ۷۰ هنرمند برگزیده دفاع مقدس سراسر کشور در بخش‌های هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی، فیلم و موسیقی و سرود و رادیویی تجلیل به عمل آمد.

امیر سرتیپ دوم «محمود سزاوار» رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فانوس ویژه تولیدات هنری ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سراسر کشور که عصر امروز (چهارشنبه) در شهر اصفهان برگزار شد، با اشاره به تقارن این رویداد با ۲۵ آبان و روز اصفهان اظهار داشت: خوشحالیم این رویداد مهم فرهنگی و هنری را در گرامی‌داشت روز حماسه و ایثار و شهادت مردم شریف اصفهان برگزار می‌کنیم.

امیر سزاوار با اشاره به رقابت هفت هزار و ۲۷۳ اثر در بخش استانی این جشنواره و با تأکید بر اینکه ۶۳۱ اثر به مرحله ملی جشنواره راه یافتند، افزود: در آیین اختتامیه جشنواره از ۷۰ هنرمند برگزیده دفاع مقدس سراسر کشور در بخش‌های هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی، فیلم و موسیقی و سرود و رادیویی تجلیل به عمل آمد.

وی تصریح کرد: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و بیان حماسه‌های جاودان دفاع مقدس و افتخارات ملت بزرگ ایران با زبان هنر به‌ویژه برای نسل امروز و آینده‌سازان ایران اسلامی از جمله اهداف مهم در جشنواره است.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با بیان اینکه، فرهنگ دفاع مقدس ضرورت امروز جامعه برای پیشرفت و تعالی و برطرف کردن مشکلات جاری است، گفت: دوران شکوهمند دفاع مقدس مظهر ایمان، شجاعت، حماسه، ایثار و فداکاری مردمان این سرزمین الهی است.

وی هنرمندان کشور را عهده‌دار رسالتی خطیر و بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: برای اینکه نسل امروز، حقایق دفاع مقدس را همانطور که پیشکسوتان این عرصه در دوران دفاع مقدس دیدند، ببینند، بهره‌مندی از هنر بهترین و اثربخش‌ترین راه است.

امیر سزاوار افزود: انتقال مفاهیم مقدس، پاک و زلال و جاری شدن این فرهنگ در همه ابعاد زندگی و جامعه، کشور عزیزمان ایران را قدرتمندتر و مسیر رشد و توسعه همه‌جانبه ما را سرعت می‌بخشد.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، خلاقیت و نوآوری را لازمه مهم در روند تولید آثار هنری دانست و تصریح کرد: این نگاه خلاقانه و به‌روز هنرمندان است که می‌تواند ارتباط مخاطب با آثار هنری را فراهم کند.

وی افزود: ارتقاء در دانش و مهارت و رسیدن به معنا و حقیقت دفاع مقدس برای هنرمندان عزیز و همه مسئولین که در این راه قدم بر می‌دارند، یک ضرورت است.

امیر سزاوار با بیان اینکه هنرمند باید با معنا و مفهومی که بر دلش نشسته و از حقایق دفاع مقدس الهام گرفته برای مردمش اثر بسازد، گفت: قطعاً این قبیل آثار بر دل مردم می‌نشیند و اینگونه، مخاطب به حماسه‌ها و پیروزی‌های بزرگ و غرورآفرین فرزندان، برادران و پدران در دفاع مقدس افتخار می‌کند و نیز به داشتن چنین اسطوره‌هایی که روزی فقط در افسانه‌ها خوانده است می‌بالد.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز